סקוטלנד” פרק 6

סקוטלנד” פרק 6

פורט ויליאם Port William שוכנת על חוף אגם ויש בה בתים יפהפיים, וממנה מסלול המוביל לעבר פסגת בן נביס.

הדרך לשם ארוכה והיא עוברת לאורך כביש 86. בכשאנחנו מגיעים לפורט ויליאם אנחנו חושבים לעצור רק לכמה דקות, אך הן התארכו לשעתיים. חנויות, בית קפה ועוד חנויות. גשום היום מאד. ההר הגבוה בן נביס מביט מלמעלה על העיירה היפה אך פסגתו לוטה בערפל.

אחד הקונספטים החביבים בבריטניה הוא חנויות יד שניה, שההכנסות שלהן נתרמות לצדקה. אני מוצאת שם מציאות מדהימות כגון צלחת כחולה יפהפיה שעולה 3 פאונד, ושזה ברור לכל כי זהו עוול להשאיר אותה בחנות.

עם צלחת כחולה, אנחנו תקדמים בנסיעה על כביש 830 לכיוון Mallaig . כיוון שמאד מאד גשום, נראית מלאייג כמו סוף העולם.

מלאיג- סוף העולם שמאלה. ליטרלי.

במלאייג נוסעים ע”פ השילוט למעבורת. ההפלגה במעבורת היא חוויה חדשה לילדים והם לא מאמינים כמה רכבים נכנסים פנימה! כולל אוטובוסים! ומלא אנשים!

אנחנו מחנים את האוטו במעבורת, והולכים לשבת בקומה העליונה, המחוממת. 20 דקות ואנחנו באי סקיי isle of skye.

זהו האי הגדול מבין האיים ההיברידים. הנוף בו קסום ושונה מאד מהנוף של היבשת. נוסעים לכיוון כביש 87 ועליו מטפסים ורואים נופים שלא מהעולם הזה.

חולפים ע”פ Broadford ולבסוף מגיעים ל Portree שהיא בירת האי סקאי.

פורטרי.

הסלעים השחורים ב Trottenish נראים למרחוק, ואנחנו ממשיכים בנסיעה לכיוונם. 20 דקות, ואנחנו שם, מתוך מטרה לצפות מקרוב בפניו של ה Old man of storr . אחד מעמודי הענק נראה כמו איש זקן.

הדרך למעלה עוברת ביער מדהים. עצים כה גבוהים וצפופים שלעיתים אנחנו הולכים בחושך מוחלט. האדמה בוצית ואנחנו נזהרים לא להחליק. כל מי שיורד למטה וחולף על פנינו מברך אותנו לשלום בחיוך רחב.

הטייס כידוע ממונה אצלנו בבית על אגף הקיטורים, והוא מתחיל עכשיו את המשמרת שלו. הטיפוס קשה ואין לו כח. נעצרים בנקודת תצפית מרהיבה על הנוף מלמעלה, אחרי שעוברים את גובה העצים.

ובנקודה הזו גם נכנענו ללחץ, והחלטנו לרדת בחזרה.

הדרך חזרה היא דרך כביש 87. בסמוך לכפר kyleakin אנחנו עולים על הגשר המחבר אותנו בחזרה ליבשת והוא מסתיים בכפר kyle of lochaish. זהו גשר מדהים בעוצמתו, אך הנסיעה עליו היא מהירה והופ -מיד החוויה נגמרת.

בדרך מקגייבר עוצר לי לרגע לצלם את טירת Eilean donan. השעה מאוחרת, והטירה כבר סגורה לביקור. אבל מבחוץ היא נראית מדהימה.

התמונה הזו צולמה ב- 20:30 בערב. יש אור יום מלא, ואנחנו מרוחקים, לפי ה- gps רק שלוש שעות וחצי מהבית…

המזל הוא ששלמה ארצי בא איתנו באוטו, והעביר לנו את הזמן בסבבה.

שלמה התנהג למופת.

***

Did you enjoy this article?

השארת תגובה