סקולנד: פרק 9

סקולנד: פרק 9

היום אנחנו נוסעים לעיירה Perth שהיא חביבה להסתובבות.

היעד הבא הוא נסיעה לכיוון אזור החוף של firth of forth.

עוצרים בעיירה St.Andrews השוכנת במפרץ. זוהי בירת הגולף, ומסתבר כי דווקא היום יש טורניר גולף גדול, ומגרשי הגולף מלאים בזקנים חביבים. לאחר קפה בסטרבקס אנחנו צועדים לעבר שרידי המצודה על שפת הים. בצמוד לה יש תערוכה היסטורית עליה אנחנו עוברים בריפרוף.

אנחנו משם ממשיכים בנסיעה על קו החוף ועוצרים בעיירה Crail. אנחנו נוסעים על הכביש בתוך העיירה ועוצרים ליד הבתים האחרונים של העיירה הצופים אל הים. הבתים עומדים על טרסה גבוהה, מתחתם יש גינת משחקים עם נדנדות ומגלשות, ספסלים, והים. אנחנו מתיישבים על אחד הספסלים. שקט ודממה. המצ’יסטה מתגלשת, הטייס מתנדנד. ואנחנו רוקמים חלום איך אנחנו דופקים על הדלת של הבית הזה ומציעים לבעלי הבית לעשות איתנו החלפות בבתים.

זה הבית המדובר

וזה הנוף שרואים מהחלונות שלו כל יום, כל היום, כל השנה:

ועוד אומרים שיש צדק בעולם.

הספסל הזה תפוס. הוא שלנו.

בכוחות נפש עילאיים אנחנו מגרדים את עצמנו מהספסל הזה, וממשיכים.

זוכרים את המודעה מפיטלוכרי מאתמול? אנחנו נוסעים לשם עכשיו לצפות בהופעה מקומית של תזמורת חמת חלילים.

המופע מתקיים באמפי הנמצא בחלק התחתון של העיר, בכל יום שני בשעה 20:00.

מגיעים עם האוטו, מחנים אותו על הדשא . ניתן לשמוע את המופע גם מהאוטו, וניתן לשבת בחוץ. כשאנחנו מגיעים, המופע כבר התחיל. זמר סקוטי מבוגר בחצאית סקוטית שר ומצליח להלהיב את הקהל. הילדים מכנים אותו “שלמה ארצי הסקוטי”.

זמרת עולה ושרה שיר יפה. כשהיא יורדת מהבמה מודה לה המנחה ואומר:”איזה קול נפלא! יכולתי להאזין לו כל ערב, ולצערי זה מה שאני אכן עושה”. מסתבר כי הזמרת היא אשתו.

שלמה ארצי הסקוטי בפעולה.

המנחה עולה לבמה ושואל: האם יש בקהל גרמנים? איטלקים? ספרדים? אמריקנים? הקהל מצביע והוא מברך כל אחד בשפתו. הוא ממשיך ועובר כל מדינה על בגלובוס ולבסוף גם שואל אם יש אורחים מישראל. אנחנו היחידים שמרימים ידיים והוא מברך אותנו בשלום. הישראלי היחיד הנוסף הנוכח במקום מזהה אחים, ועובר לשבת לידנו. אנחנו מתפקעים מצחוק. חלק מהצופים, ממשיכים לצפות מתוך המכוניות שלהם וכשכולם מוחאים כפיים הם צופרים במכוניות ע”פ הקצב. תזמורת חמת חלילים מקומית מופיעה.

***

 

Did you enjoy this article?

השארת תגובה