איש הפלדה והנקודה היהודית

איש הפלדה והנקודה היהודית

אחרי שסיימנו את הטרק השבועי שלנו בקניון, החלטנו, המצ`יסטה ואני בהחלטה ספונטנית, לכבד את קלארק קנט, “איש הפלדה”, בנוכחותנו.

במשך שעתיים וחצי התפתלנו, ציחקקנו, נבעתנו והתפללנו שיסתיים בשלום, אבל שיסתיים.

יש מעט דברים בימים אלו שאני ובתי המתבגרת רואות עין בעין. בזכות “איש הפלדה” מצאנו שתינו מספר דברים שאנחנו מסכימות עליהם פה אחד, ורק בשביל זה היה שווה לשרוף שעתיים וחצי של כאוס עולמי, כוכב קריפטון מושמד וג`נרל זוד הרסני אחד:

1. בניגוד למצ`יסטה בתי, אני גדלתי והתחנכתי על ברכיו החסונות של סופרמן- כריסטופר ריב, זכר צדיק לברכה, האיש ותחתוני הגמילה האדומות.

החדשות הטובות הן שסופרמן החדש, הנרי קאוויל המהמם נגמל מהחיתול האדום שלו ועבר לחליפה הורסת עם שרירים בילט אין.

המצ`יסטה: “לא הייתי מתנגדת שהוא יבוא להציל אותי”

2. עדיין בענייני אופנה, האקססורי שהיינו גונבות מקלארק קנט זה את מגפי המעצבים המ-ה-מ-מ-י-ם שברשותו. כל כך מתאימים לאוסף הקינקי שלי ושלה.

 

מגפיו של סופרמן. הולכים יפה עם שמלה שחורה או טייטס אפור.

3. אנחנו הבנות מתרשמות מאד מבנים שיודעים לעוף. לא יודעת למה זה, זה משהו שמוטבע כנראה בקוד הגנטי שלנו. הרגע שבו קלארק מגלה את יכולת התעופה שלו הוא רגע מכונן מבחינתו אך גם מבחינתנו הבנות. והוי, איך שהוא עף!

סופרמן טס פרי סטייל. הטובים לטייס אינדיד.

4. סופרמן מושווה מטאפורית במקומות רבים לישו המשיח. אבל אני הרי פה בשביל לדבר על הנקודה היהודית. לדעתי סופרמן מחייה דווקא את המיתוס של משה רבנו. כשההורים שלו לארה וג`ור -אל מחליטים לשגר אותו מכוכב קריפטון החרב אל כדור הארץ כדי להצילו הם מכניסים את קלארק התינוק לתוך תיבה. בכדור הארץ הזוג קנט מוצא אותו ומגדל אותו במסירות. בקיצור, סיפור משה בתיבה בגרסתו הקריפטונית המודרנית. נוסיף לכך את היות אמו הביולוגית, לארה- איילת זורר, שהיא יהודיה עם קבלות, ונקבל סופרמן יהודי כשר למהדרין. ההההה!

סופרמן היהודי. הרב עובדיה בטח מתמוגג.

ועוד באותו עניין, כי אני כזו נרדית. קפטן הארדי אומר לפאורה, כמעט בסוף הסרט, שנייה לפני שהוא הולך להרוג אותה: You`re right: a good death has its own reward.

שזה תרגום סימולטני ל”טוב למות בעד ארצנו”.

גם טרומפלדור בטח מתמוגג.

5. הנשיקה עם לואיס ליין. לא התעלפנו ממנה.

נו, איכשהו מהנרי קאוויל ציפינו ליותר.

לסיכום: היה בסדר.

Did you enjoy this article?

השארת תגובה