הארי פלונטר: ריקאפ ל Royal Wedding

הארי פלונטר: ריקאפ ל Royal Wedding

אחד המשפטים הכי פולניים שיצאו לי מהפה, ושנכנס מאז לפנתיאון המשפחתי שלנו ושהילדים דואגים להזכיר לי אותו חזור והזכר, נאמר דווקא באיטליה לפני כך וכך שנים.
למעשה יש לי צילום של המקום המדויק ושל הרגע המדוייק שבו נאמר המשפט הפולני הפנתאוני שלי שמאז רודף אחרי לכל מקום.
זה קרה כאן, במסעדה הזו על אם הדרך אוסטריה פינת איטליה, בואכה הדולומיטים:

בזמן שישבנו במסעדה הזו לאכול צהריים, המצ’יסטה עיינה בתפריט, התלבטה שעות מה להזמין ולבסוף הכריעה על מנת הפסטה המשמימה ביותר בתפריט. אך משהיא הזמינה אותה, ככל הנראה מלמלתי לעצמי חרישית: “אני מקווה שיהיה לך מאד טעים”. המשפט כנראה לא מולמל חרישית מספיק כי הילדים שמעו אותו ולא סלחו לי עליו ומאז הם פשוט לא מפסיקים לרדת עלי. גם בחלוף כמעט 5 שנים מאז אותו מלמול, הם נוטים לחקות אותי בהגזמה בכל פעם שהסיטואציה מזכירה את סיטואציית הפסטה.
“אני מקווה שיהיה לך מאד טעים!!!” כבר מזמן יצא מהקשרו הקולינרי והפך להיות שם קוד לסיטואציה בה מישהו עושה בחירה בחיים שאיננה ממש לרוחנו, ושקשה לנו לסתום על כך.
אגב, בפוקס יש לי תמונה מדוייקת של התגובה המדויקת שלהם למשפט, שנייה לאחר שנאמר:

וזו היתה אגב המנה המדוברת שהתחילה את כל העניין, ותודו שהיא לא נראית כמשהו ששווה לעבור את הגבול לאיטליה בשבילו:

ולמה אני מספרת את כל הסיפור הזה? כי כשנודע לנו שפרינס צ’ארמינג הארי, אהוב ליבנו, מחמל נפשנו ויקיר משפחתנו- הכריז רשמית על אירוסיו עם מייגן מרקל, הפטיר הטייס באינטונציה פולנית: “נו, אני מקווה שיהיה לו מאד טעים!” במשפט הזה הוא קידד למעשה את ההסתייגות שכולנו חשנו במשפחה, לגבי הבחירה שלו.
לחתונה שחשבנו שתיגמר בבכי קראתי ‘הארי פלונטר’, והטייס כינה אותה: ‘הגירושים הכי יקרים בהיסטוריה’.
אבל אז התחילה המשפחה המטורללת של מייגן לפתוח את הפה ולעשות לה פדיחות. האחות הקנאית, האבא האפס והאח החורג הטיפש שהשמיצו אותה בכל הזדמנות הזיזו אצלי משהו. כי אם יש משהו שאני מבינה בו בחיים- זה במשפחות לא מתפקדות, ומאותו רגע נהייתי אוטומטית בעדה. התאהבתי בחיוך ובעוצמה שלה והיא הפכה בעינינו לסינדרלה אמיתית כשהארי מגלם את פרינס צ’ארמינג מהאגדות, כך שהפסקנו להגיד ‘אנחנו מקווים שיהיה לו מאד טעים’ בציניות וממש התחברנו לשמחה.
***
בשבוע האחרון אנחנו מדברים בבית רק על דבר אחד- על הרויאל וודינג. אנחנו מעדכנים זה את זה בווטסאפ המשפחתי בכל שביב מידע הקשור למאורע, החל מהגעת אמא של מייגן לאינגלנד, וחלה בהחלטה המרגשת כי פרינס צ’ארלס (המכונה אצלנו בבית ‘הלקרדה’), ילווה את מייגן לחופה, במקום אביה המשתמט. וכך, חמושים בכל הרוח הבריטית הפטריוטית שלנו, התיישבנו משעות הבוקר המוקדמות של יום החתונה לצפות במשדרים המיוחדים, אך אבוי! הארוע התרחש ללא נוכחותו החיונית ופרשנותו המבריקה של הטייס, אשר התחיל בימים אלו קורס קצינים בבה”ד 1, נשאר שבת, ולהוסיף חטא על פשע- תורנות השמירה שלו נפלה בול, אבל בול על החתונה! כמה עצוב!

***

בשעתיים הראשונות של התשדירים חזינו במצעד הסלבריטאים אשר הגיעו לשמח חתן וכלה וכיבדו אותם בנוכחותם:
ראשונה להגיע היתה אופרה ווינפרי אשר נדחסה לתוך שמלה ורדרדה. דייויד כפרות בקאהם הגיע מלווה באשתו ויקטוריה מלפפון חמוץ בקאהם, שהזמנה לחתונה היא הצליחה לארגן בקלות, אבל חיוך קטנטן- לא.

עוד נצפו סלינה וויליאמס, וגם ג’ורג’ ואמאל קלוני. ג’ורג’ התאים עניבה צהובה לשמלה הצהובה של אמאל, שתמיד בטוחה שהיא מרכז העניינים.

(אבל יש לך מנורה בעין, אמאל)
הגיעה זארה פיליפס הבתדודה ביחד עם בעלה מייק החתיך. זארה נראתה בשלב מסוים ככורעת ללדת על רחבת הצ’אפל, וברגע שאחריו, מתמזמזת עם בעלה.

כמו כן הגיעו המידלטונים, ההורים של קייט ביחד עם האח ג’יימס והאחות פיפה שלשם שינוי לא לבשה לחתונה לבן היום. הגיעה הדודה פרגי הבעייתית, גרושתו של אנדרו שלא הוזמנה לחתונת וויל וקייט- אבל לחתונת מייגן והארי, המכונה H&M- כן.

והגיע אף אנדרו עצמו עם הבנות שלו הנסיכות יוג’יני וביאטריס שקצת נרגעו בגיזרת הכובעים הפעם.

הסלבריטאים והסלבריטאיות המשיכו לזרום לצ’אפל, שנמצא במורד ארמון ווינדזור והיה משעשע לראות כיצד האורחות מדדות להן בחינניות על נעלי העקב שלהן, כשכולן כמעט ללא יוצאת מן הכלל עטו על ראשיהן שלל כובעים ושהצבע המככב בשמלות היה ורוד.
חוץ מקייט.

קייט הגיעה כמעט בין האורחים האחרונים ביחד עם הילדים השושבינים. קייט ילדה אך לפני חודש, ונתנו לה אקסטרה זמן כדי להקיא קצת על מנת להראות במיטבה. ואכן, מכל הצבעים שבעולם, בחרה קייט ללבוש היום שמלה לבנה, ושלא יגידו לי שזה “שמנת” או “קרם”. זה לבן. במהלך החתונה היא גם נצפתה מגלגלת עיניים יותר מפעם אחת ואני כמעט לגמרי בטוחה שהיא אמרה בלב שהיא מקווה שיהיה להארי מאד טעים.

היפים והאמיצים וויליאם והארי הגיעו אף הם, לבושים שניהם במדים.

אם יש משהו שמחמם את לבי לראות זה את היחסים הקרובים בין וויל להארי. אני מרגישה גאה כאילו בעצמי גידלתי אותם.


אחריהם הגיעו צ’ארלס, המכונה כאמור ‘הלקרדה’ ביחד עם אשתו קמילה אשר בבית שלנו מכונה ‘כרמלה’.

קראנו השבוע שבין כרמלה לבין קייט שוררים לאחרונה יחסי איבה, אשר זלגו גם למערכת היחסים של כרמלה עם הארי. הן וויליאם והן הארי ביקשו מהלקרדה שיעשה סדר עם אשתו ושיגיד לה שתפסיק להעיר הערות פוגעניות כלפי הנשים שלהם. לכן הופתענו לגלות שע”פ סידורי הישיבה, כרמלה וקייט הושבו זו לצד זו. ואכן, המתח בין השתיים היה חוצה יבשות וניתן היה לחוש בו עד הסלון של משפחת גזית.

שאפו גדול מגיע לאיש שאחראי היה על התיזמון באירוע הזה. אני מניחה שהוא בוגר 5 יחידות מתמטיקה בהצטיינות כיוון שהיה עליו לחשב הרבה בעיות זמן כפול מהירות שווה דרך: בזמן שמייגן ואמא שלה דוריה יצאו מהמלון ברכב, הגיעו הארי וויליאם לצ’אפל ברגל. בזמן שאמא שלה ירדה מהאוטו, והאוטו המשיך עם מייגן כדי לאסוף את הילדים השושבינים, הגיעו הלקרדה עם כרמלה, ודקה אחת בדיוק אחריו הסבתוש בכבודה ובעלה הנסיך פיליפ שעם הזמן הופך להיות יותר ויותר דומה למיסטר ברנס מהסימפסונים.


(חפשו את ההבדלים)

סבתוש לבשה היום ירוק זרחני, שזה דבר סה”כ הגיוני ומומלץ לנשים בגילה, כדי שלא תלכנה לאיבוד חלילה.

ואז הגיעה מייגן.

בחלק הראשון של הצעידה לעבר הארי היא פסעה לבדה, כשמאחוריה ילד חמוד עם הרבה ג’ל בשיער ומעט שיניים בפה ובחלק השני ליווה אותה הלקרדה, במחווה שהיתה יכולה להיות מרגשת, אילו הוא היה קצת פחות במוד צנונית הרגיל שלו. אבל הוא היה חביב אליה בדרכו הייחודית והמוגבלת והוא ליווה אותה עד להארי בביטחה.שהמתין לה מרוגש עד עמקי נשמתו ושניתן היה לראות שאמר לה: “יו לוק אמייזינג”. אחרי שאמר ללקרדה Thank you Pa. הו, הארי. אוהבים אותך!!! הלוואי והמצ’יסטה יום אחד תפגוש את הכפיל שלך ותתחתן איתו/ך.

בין השושבינים הקטנים ניתן היה להבחין בנסיך ג’ורג’ שיום אחד יהיה מלך בעצמו ובנסיכה שרלוט, הספייר שלו, שהיא הדבר הכי מתוק בממלכה.

הכי ריגשה אותנו היום דוריה, אם הכלה שבכתה כל החתונה מרוב התרגשות. מהצד של הכלה הגיעה רק האם וקצת התבאסנו שהלקרדה וכרמלה לא לקחו אותה תחת חסותם באופן מלא והושיבו אותה בקירבתם, או אם היו שואלים אותי: בין קייט לכרמלה.

בתכנית האומנותית נשמעו הכומר האשכנזי שנתן הופעת פרווה:

אבל שיא המופע היה שייך לבישופ מייקל ברוס קרי, הנציג של הצד המזרחי, שנשא דרשה אף יותר ארוכה מנאום ביבי בטקס הדלקת המשואות.

כולם גלגלו עיניים וחיכו שזה ייגמר. הארי:

והלקרדה וויל:

אני באופן אישי התפללתי שיפול לו הנר תוך כדי דיבור ושיעשה שריפה קטנה שתאלץ אותו סוף סוף להפסיק לדבר

מייגן והארי היו חמודים לאורך כל הטקס- ניהלו שיחות שלמות במבטים, החזיקו ידיים ונראו מאוהבים כמו נסיכים באגדה של דיסניאחד הטריקים שלמדתי היום מקייט- זה שאם למשל את יושבת ומימינך יושבת חמותך החורגת המרושעת ולא בא לך עליה, עטי על ראשך כובע רחב שוליים שמסתיר לך את כל שדה הראייה הימני וכך תוכלי להימנע מקשר עין ומשיחה.

אותה שיטה נקטה כרמלה, רק מול בעלה.
רגע של צחוקים חלף בקהל, כשהארי התחייב לא לאהוב אף אחת אחרת מלבד מייגן כל ימי חייו.

(מה מצחיק אותך?)
גם דייויד בקאהם צחק. הצלם לא טרח אפילו לצלם את ויקטוריה:


בדומה לחתונה ישראלית מעורבת, בה הכלה המרוקאית מתעקשת לשים עומר אדם רק כדי להרגיז את המחותנים האשכנזים, דאגה מייגן להביא להקת גוספל.

תגובת הלקרדה וכרמלה האשכנזים היא פרייסלס, חמי וחמותי לוקס אלייק:

כן.

אחר כך הם נשבעו לאהוב בעוני ובעושר, בבריאות ובחולי או עד שהמוות יפריד בינהם, מה שיבוא קודם

וכשהארי בא לענוד לה את הטבעת- בום! הפסקת חשמל אזורית קטעה לנו את השידור. מיד עברנו לצפות בשידורים של היוטיוב בלפטופ.


אם גם אתם שואלים את עצמכם כמוני מה עושה המלכה כשהעמך שר את God save the Queen- אז התשובה היא כלום. היא לא שרה ומהללת את עצמה, היא צנועה:


מחוץ לצ’אפל נרשמו כמה רגעים מתוקים- הראשון בזכות הנשיקה של H&M
השני בזכות נפנופי שרלוט

השלישי בזכות הלקרדה שבכל זאת היה חביב עד מאד אל דוריה, אם הכלה:

והרביעי בזכות הדווארות של H&M ברחבי ווינדזור:


פייר היה מרגש. ושניפגש רק בשמחות!

Did you enjoy this article?

11 תגובות

 1. רותי הגב

  איזה פוסט מדהים. התיעוד הכי כייפי שנשמע עד כה. ככה זה כשאוהבים.

 2. א. הגב

  אחלה סיקור. יש מצב שאנחנו חולקות זוג זהה של חם וחמגשית (חמה).

 3. שוורץ נחמה הגב

  מזל טוב!! מזל טוב לזוג המלכותי, ולכול משפחת המלכות הלונדונית וכמובן מזל טוב למשפחת גזית הישראלית – הוד רוממותה איילת הנציגה הדוברת האחת והיחידה שאין כמוה בכל רחבי המלכות מדן ועד אילת ועד לונדון רבתי… אהבתי . אהבתי ללא כל כחל ושרק כל מילה מפיך ותמונותייך.. וההסברים שלך… נו שויין חבל על הזמן. עכשיו בלית ברירה גם אני מרגישה כמעט כשושבינה , רק את הקרינולינה שלי השארתי יחד עם הכובע – ים שתכננתי ללבוש – עד שחשבתי כי מי שהוא ייזכר ויזמין אותי ל.. וודינג … אבל מצד שני אני שמחה שאף אחד לא הזמין אותי כי מי היה רוצה לארח בוודינג שלו אישה עם עין סגורה?? אהה??
  תודה איילת . אין עלייך!! ואפילו לא הנסיכה החדשה ירום הודה….

 4. רונית הגב

  אח, איזה סיקור משובח. ממש כאילו ראיתי בעצמי. לדעתי הפרשנות הכי טובה שיכולה להיות לאירוע הקסום הזה (הלקרדה וצבע בגדי המלכה..).

 5. גבי הגב

  תודה מאמוש, סיקור יחיד ומיוחד, ידעתי שאני יכולה לסמוך עלייך שתביאי לי את הכל במרוכז. מכיוון שהיו לי אורחים היתי עם עין אחת בטלויזיה והעין השניה על התנור/גז/מיקסר וכו׳
  חיבשוקים

 6. ליאורה הגב

  אין עלייך בתיעוד! ועוד כשמדובר בממלכה של סבתוש,
  מאד אהבתי את משפט הקוד שלכם (סביב הפסטה וסביב החיבור של H&M )
  את הלקרדה והכרמלה ובעצם מה לא?…
  בזמן האירוע היתי בזיכרון עם האהובים הקטנים שלי נכדיו של אחי וצפינו שם רק בקטע של הדאוורות סביב ווינדזור, ומה שאני כנראה הכי אזכור זה את קריאות הקרב של נועם בת השנה ושמונה בלי הפסקה-“סוס בואי!! ” וזה לווה בתנועת יד אותנטית, וכל סוס שעבר, (ועברו הרבה סוסים) היא קראה לו-סוס בואי!!! וכולה באקסטזה נמרצת, זה היה חמוד.
  אבל כמובן שהקלטתי את האירוע ובערב/לילה ישבתי וצפיתי בהנאה רבה תוך כדי שימוש בפריבילגיה של להריץ קדימה כשהנר של הכומר המזרחי סרב ליפול וליצר שריפה קטנה למשל…
  נהניתי מהאירוע, נהנתי מהאבחנה שהמלכה וחברתנו עירית לבשו אותו צבע בוהק, ועכשיו נהנתי מאד מריכוז החומר אצלך במחברת, אז תודה וחג שמח,
  יצא לי פוסט במקום תגובה אבל לא נורא 🙂

 7. גלית ש הגב

  חיכיתי לראות מה תכתבי על החתונה . גם אצלנו כולנו ישבנו מרותקים למסכים . את מצחיקה כרגיל .. שמת לב איך קייט לא מסתכלת על הזוג כשהם נודרים את הנדרים שלהם ? אפילו לא מבט , קנאית !

 8. חוטהשני הגב

  תודה רבה על הסיקור המושלם.
  אני לא צפיתי בטקס – ובטח זה יהיה באחד ממהדורות החדשות – לכן את בעצם המקור הראשון שאני רואה 🙂

  כצופה בחליפות אני בעד מייגן. היא מקסימה ומקווה באמת שהכל יצליח שם…

 9. יפעת הגב

  אהבתי !
  כהרגלך, היטבת לתאר את הטקס בשנינות והחן האופיינים לך 🙂

 10. אופירה משה הגב

  סיקור מהמם לחתונה המהממת! הנסיך פיליפ באמת בול מיסטר בארנס! מאמצת את שיטת הכובע של קייט להתמודדות בזמנים קשים:), את פרייסלס!

 11. motior הגב

  תודה על התיעוד המשעשע.
  נראה באמת כמו חתונה של דיסני.

  בהצלחה רבה לטייס!

השארת תגובה