אסקייפ רום

אסקייפ רום

בילדותי העשוקה, נטולת האינטרנט וחסרת הגוגל, אך הטכנופובית גם כך- העזתי להתקרב למחשב רק לצורך משחקי קווסט.

הרעיון של משחקי הקווסט היה מדליק: אתה נכנס לחדר וירטואלי סגור, ואתה צריך לאסוף רמזים בחדר שיעזרו לך לצאת החוצה.

בשל האישיות שלי, בעלת הסממנים של אישיות מתמכרת (שכבר הצהרתי עליה כאן אינסוף פעמים, בכל כך הרבה הקשרים), יכולתי להתקשקש על משחק כזה כמה שבועות רצופים עד לפתרון התעלומה.

אחת הגרסאות המתקדמות של המשחק הזה נקראה Connections שפותחה בחסות נשיונל ג`אוגרפיק, ושהפכה אותי לגיקית רשמית למשחקי קווסטים.

אבל השנים חלפו, מחשבים התקדמו, גוגלים הומצאו, ומשחקי הקווסט נשכחו מלבי.

רק שלאחרונה, הם קמו לתחייה מחודשת והפכו לטרנד עולמי. ולא רק זאת- הם גלשו מהעולם הוירטואלי לעולם האמיתי והם נקראים כיום Escape rooms.

אז מה זה הדבר הזה?

בד”כ קבוצה של 2- 4 משתתפים (לעתים עד 8 משתתפים), ננעלים בתוך חדר שבו עליהם לפתור תעלומה ולמצוא את הדרך החוצה תוך 60 דקות.

כשהמשחק מתחיל, על הקבוצה לחקור, לחפש רמזים, לשים לב לפרטים, לאסוף אינפורמציה, לפצח קודים- ולבסוף לצאת החוצה בזמן.

כששמעתי לראשונה על הטרנד הזה מעירית, אלופת המשחקים, מיד אמרתי לה- הופה! זה בשבילי הדבר הזה! והתחננתי שהיא תיקח אותי איתה למשחק כזה.

עירית, שהיא אלופת התיקתוקים מיד הזמינה לנו מקום באסקייפ רום בהרצליה שנקרא:

The Iranian Threat.

אז אתמול בערב, נפגשנו כולנו לדייט, ואחרי מסכת חיבוקים, התגפפויות ונישוקים נכנסנו לחדר (לרקורד: זהו המפגש השלישי פנים אל פנים של עירית ושלי, והשני של כל ארבעתנו ביחד, אבל כיוון שאנחנו אוכלות מאותו מסטינג וירטואלי כבר שנים רבות, אנחנו חשות אחיות בנשמה).

בטרם כניסתנו לחדר, קיבלנו תדריך מהמארחת החמודה שלנו. סיפור המסגרת הוא שאנחנו סוכני מוסד (בשירות הוד מלכותו נתניהו) שצריכים להיכנס ללשכה של עלי חמינאי, על מנת להבריח החוצה את תכנית הגרעין האיראנית.

עירית התלבטה רבות אם נשחק את הגירסה הקשה או את הגירסה הקלה של המשחק. אני עפתי על עצמנו ואמרתי לה שנלך על הקשה. היא השתכנעה.

ואז ננעלנו בתוך לשכתו המושקעת של חמינאי, המאובזרת במיני אקססוריז שבטוח יש לו בלשכה כגון טיל מונחה מטרה, דגל איראן, רפרודוקציות של מבחר אייטולות, ספרות אנטישמית וכיוב`.

Seyyed Ali Khamenei.jpg

חמינאי. היינו אצלו בלשכה אתמול. היה כל כך סבבה.

בהתלהבות, בנחישות, שלא לומר באובססיביות פתרנו את התעלומה, תוך 60 דקות, תוך שאנחנו מאושרים כאילו שפיצחנו את תכנית הגרעין עצמה ושהצלנו את עם ישראל כולו מאיום השמדה.

הנה סוכנות המוסד, עירית ואני גאות בעצמנו:

(הבעלים החליטו שלא להשתתף בפריים. מקגייבר טוען שלהצטלם עם הדגל האיראני עלול להוריד לו סיווג בטחוני או משהו)

אני מנועה מלתת ספויילרים, כדי לא לקלקל לכם את החוויה, אבל אומר רק שקורים שם דברים מגניבים כל כך!

רוצה רק לציין, שכשהודיעו לי שנכנסים לחדר בלי תיק- מיד חששתי מאיך אתפקד ללא הסלולרי שלי, ישתבח שמו לעד. הרי ידוע לכל, שללא תמיכת גוגל, האינטליגנציה שלי צוללת ב- 70 נקודות איי קיו לפחות, ואני מתפקדת ברמת אימבציל. ובכן, התפלאתי מאד לגלות שלא נזקקנו כלל לגוגל או לכל תמיכה קוגנטיבית חיצונית אחרת. אבל היה מרגיע לדעת שאני נמצאת בחברת עירית, אורן ומקגייבר המבריקים.

ביציאה מהחדר גם קיבלנו סופרלטיבים רבים מהמארחת שלנו. החדר מצולם במעגל סגור, והיא ראתה כל מה שאנחנו עושים. היא התפעלה משיתוף הפעולה יוצא הדופן שלנו (“לא רבתם על כלום! אפילו לא התווכחתם! זו היתה דינמיקה מאד מרשימה!” במילים שלה), היא אף ציינה מספר פעמים כי ניכר ששיתוף הפעולה שלנו מבוסס על היכרות רבת שנים שלנו.

צחקנו הרבה מההערה הזו, והחלטנו להמשיך לחקור ביחד עוד ועוד אסקייפ רומס. (עירית…אההההם…לטיפולך).

אין ספק שנוספה התמכרות חדשה לרשימת ההתמכרויות הכה ארוכה שלי…

ואיזה יופי לראות שמשחק מחשב קורם עור וגידים ובעצם הופך לחוויה חברתית.
מומלץ באהבה.

 

Did you enjoy this article?

השארת תגובה