סטנלי והקוד הסודי שלי

סטנלי והקוד הסודי שלי

יש לי קושי גדול לזכור מספרים.

במח שלי יש אלפי קשרי סינפסות שהתבזבזו במהלך השנים על אגירת אינפורמציה שטותית ובלתי רלבנטית עד כי עתה לא נותרה סינפסה אחת פנויה וראויה לשם זכירת 4 ספרות בודדות, אשר ברצף הנכון מהוות את הקוד הסודי שלי לכספומט.

שזה מצער מאד, כי זכירת הרצף של 4 הספרות הללו היא שעושה את ההבדל בין איילת שמחה וצוהלת המדלגת באושר עם ארנק מלא במזומנים, סטייל ארקאדי גאיידמק, לבין איילת מסכנה ללא כסף מזומן הנאלצת לשלם 12 ש”ח בכרטיס אשראי על כוס קפה בארומה, ומידרדרת למצב בו היא מקוששת כסף מילדיה הקטינים כדי לשלם עבור המורים הפרטיים שלהם

את הפתרון הגאוני (או שלא) לזכירת הקוד הסודי, למדתי מרבות וטובות לפני: קידוד הקוד הסודי למספר סלולרי פיקטיבי והטמנתו ברשימת אנשי הקשר שלי באייפון.

לדוגמה: אם הקוד הסודי הוא נניח, 1223. מצפינים אותו כך: 0542181223.

ברור שגם אתם עושים ככה 

איש הקשר הוירטואלי אשר נבחר לשמירת הקוד הסודי שלי היה “סטנלי פישר”.

“נגיד בנק ישראל”, בשבילכם.

 

(שומר הקוד הסודי שלי, יהודי יקר לכולנו, אחראי באופן ישיר לתזרימי המזומנים בחשבון העו”ש שלנו)

בכל פעם שחפצה נפשי במזומנים, ניגשתי לכספומט, שלפתי את “סטנלי” מרשימת אנשי הקשר שלי על מנת שאזכר בקוד הסודי ואוכל לבצע את משימת המשיכה ללא פקשושים.

לעיתים על הדרך כמעט התפתיתי ללחוץ “חייג” כדי להגיד היי לחברי הוירטואלי ולשאול אותו מה נשמע, כי הוא הרי כזה נגיד מותק!

זו היתה הבדיחה הקטנה שלנו בבית. יום אחד, למשל, ראיתי תמונה גדולה של סטנלי פישר בעיתון. “אהה!” התגאיתי באזני מקגייבר “הנה סטנלי פישר! אני- יש לי את הסלולרי הפרטי שלו!”

“אהה!” ענה לי מקגייבר “מילא לך יש את הסלולרי שלו-אבל לו יש את הקוד הסודי שלך לכספומט!”

הכל היה טוב ויפה עד אותו הרגע שבו החליט מקגייבר לעדכן את מערכת ההפעלה באייפון שלי. האייפון נתקע באמצע הפירמוט ו…….כל האינפורמציה שהייתה על האייפון התאיידה, כולל כל אנשי הקשר שלי ובינהם סטנלי פישר, ועימו אבד לעד הקוד הסודי שלי לכספומט

(האירוע הסתיים ללא נפגעים בנפש. למקגייבר שלום* – ראו הערת סיום)

נבוכה, מבויישת ובעיקר חסרת מזומנים דהרתי לסניף הבנק שלי, ובפעם האלף ביקשתי לשחזר את הקוד הסודי לכספומט. (זו לא הפעם הראשונה שהוא אובד לי) דנה, הפקידה האהובה עלי- כבר מתורגלת, היא הזמינה לי שחזור, ציידה אותי בשי ניחומים מהבנק- יומן ולוח שנה, ובימים הקרובים אקבל את הקוד החדש לכספומט שלי

אחרי הוידוי הפומבי הזה, ברור ש”סטנלי פישר” כבר שרוף מבחינת איש קשר בסלולרי שלי, וכמוהו גם “יובל שטייניץ”, “ביבי נתניהו” וגו’.

אבל אולי לכם יש פתרון יותר אינטליגנטי איך מח של נמלה תצליח לזכור מבלי לשכוח 4 פאקינג ספרות של קוד סודי!?

רעיונות מקוריים יתקבלו בברכה.

 הערת הסיום:

* זו, פחות או יותר היתה התגובה שלי לאחר שהתברר שהפירמוט הלא מוצלח מחק לי את כל מה שהיה על האייפון ובועדת החקירה התברר שהוא לא עשה לי גיבוי קודם:

 

 אילוסטרציה. בטח שאילוסטרציה. אני השארתי אותו בחיים.

 

תגובת המצ’יסטה: ” אמא, את מוכנה להסביר לי איך את מצליחה לזכור עד היום את קינת דוד בע”פ, את נאום ההשבעה של ג’ון קנדי ואת כל התסריט של ‘הנסיכה הקסומה’ מילה במילה אבל ארבע ספרות בודדות שמביאות לך כסף את לא מצליחה לשמור בזכרון? איך?!”

גדול עליי

Did you enjoy this article?

השארת תגובה