שרביט הפדיחות הגדול.

שרביט הפדיחות הגדול.

טל העביר אלי את שרביט הפדיחות הגדול, שבו אני מתבקשת לספר על פדיחה בחיי.

גיחכתי בקול. החיים שלי הם הרי רצף אחד גדול של פדיחות. כל מה שאני צריכה זה רק לבחור אחת. במה לבחור?

הכי פשוט שאספר על הפדיחה הממש אחרונה שקרתה לי.

***

מכונית הליסינג שבה נוסע בעלי היא מכונית כסופה, הדומה כמו שתי טיפות דלק לשאר אלפי מכוניות הליסינג הנוסעות על הכביש. אין לה צבע מיוחד, או גודל מיוחד או סממן זיהוי מיוחד- מכונית שבלונית, משעממת, רגילה.

כשאנחנו הולכים ביחד בחניון, קורה לא אחת שאני ניגשת למכונית הכסופה שלו, ומנסה בכח לפתוח אותה, עד שבעלי אומר לי “טושטוש, זה לא האוטו שלי”.

כל הפרולוג הזה נאמר כהקדמה לפדיחה שדלהלן:

שישי בצהריים, שעת עומס. הוא עצר לי בפתח הקניון המקומי שלנו, על מנת שאבלדר מארומה שתי כוסות קפה. הוא עצמו המתין לי בתוך האוטו בכניסה לקניון עם שני ילדנו בתוכו, כדי לזרז את ההליכים.

אניווי, נכנסתי, רכשתי קפה, עשיתי צ’ק אווט מהקניון, פתחתי את הדלת של האוטו, נכנסתי והתיישבתי לצידו.

עכשיו כל מה שאני מספרת לכם קרה במהירות, אבל אצלי זה עדיין רץ בסלואו מושן: בעודי מתחילה להתרווח בכסאי, אני קולטת מזווית העין מישהו באוטו הסמוך מנופף לי לשלום. מישהו ממש מוכר. אני מנופפת בחזרה, אך טרם מזהה. האיש מנפנף בהיסטריה “בטח אבא של אחד הילדים שאני מטפלת בו” אני חושבת בלבי. “הנה עוד לקוח מרוצה- אבל איזה היסטרי, מה נסגר איתו?” אני חושבת אבל אז פתאום נפל הסים: זה אכן אבא של אחד הילדים שאני מטפלת בו, למעשה, אני מטפלת בשני הילדים שלו.

 

אוי! בשנייה שבה קלטתי את גודל הפדיחה, פתחתי אחוזת אימה את דלת האוטו ובלי להוציא מילה נסתי על נפשי פלוס שתי כוסות הקפה, לעבר מכוניתו של בעלי, המנפנף ההיסטרי.

כשנכנסתי סמוקה לאוטו הנכון, אי אפשר היה לדבר עם הנוכחים, כיוון שהם השתנקו מרוב צחוק, אבל בין השתנקות אחת לשניה הבנתי כי הנהג שהתיישבתי לצידו בטעות היה כל כך מבוהל שזה כלום לעומת הבהלה שאחזה בי.

עד רגע זה בא לי למות מהקטע.

***

ותודה לך טל שנתת לי הזדמנות לפרוק את הפדיחה מלבי.

Did you enjoy this article?

השארת תגובה