לונלי שלמה מטייל בסינגפור

לונלי שלמה מטייל בסינגפור

חבר טוב שלי טס השבוע לסינגפור בענייני עבודה.

מתוקף היותו חבר טוב, הוא הציע שאתלווה אליו, אך סירבתי בנימוס, אם כי ביקשתי ממנו שיצלם את סינגפור ושישלח תמונות יפות משם. הוא הסכים. התלהבתי מעצם הסכמתו, כי החבר הזה ידוע בכישורי הצילום הירודים שלו (אימוג’י של מתנשאת).

דרך הטלפון העברתי לו קורס מזורז בצילום והצעתי לו להתארח כאן בבלוג עם מיטב צילומיו. הוא הסכים בהיסוס, אבל השביע אותי שזה יהיה בעילום שם, יען כי החבר הזה הוא שושואיסט בכיר.

אם כך, נקרא לחבר הזה ‘שלמה’ שם בדוי.

בטרם נצטרף אל ‘שלמה’ שם בדוי, הנה כמה מילים על סינגפור:

סינגפור היא עיר מדינה בגודל של תל אביב בערך, והיא מורכבת מאי מרכזי וממספר איים קטנים סביבו.

היא צמודה לקו המשווה ולכן מזג האוויר בה הוא חם ולח כל השנה. כלומר, מזיעים שם זוועה.

סינגפור היא אי משגשג מאד כלכלית כיוון שנתיב השייט העובר דרכה הוא מהעמוסים בעולם.

מדינת סינגפור היא תופעה ייחודית בעולם, ומשאב הטבע העיקרי שלה, הוא האזרחים הנפלאים שלה. הסינגפורים הם אנשים חרוצים, ישרים ונאמנים. ומההכרות האישית של ‘שלמה’ שם בדוי הם גם חמים, מנומסים, לבביים, פתוחים ומארחים למופת.

תרבות הקניות בסינגפור מפותחת עד מאד והיא משופעת בקניוני ענק עם המותגים הכי חמים בעולם, וזו הזדמנות מעולה להתעלק על ‘שלמה’ שם בדוי ולבקש ממנו שיבלדר לי את הבושם של ויקטוריה’ס סיקרט שבדיוק אזל לי ושאין להשיגו בארץ, ועוד כהנה וכהנה טובין.

השפה הרשמית בסינגפור היא אנגלית, למרות שהיא מורכבת מערב רב של עמים ולאומים.

סינגפור בהיותה מדינה קטנה, מסתמכת על הכח הצבאי שלה, היות והיא מוקפת במדינות מוסלמיות איתן היא מקיימת יחסים עדינים ורגישים.

ועל אף תחושת החופש והמערביות, סינגפור היא איננה דמוקרטיה, אלא סוג של דיקטטורה נאורה.

בחזרה לחברנו ‘שלמה’ שם בדוי:

בכל פעם ש’שלמה’ שם בדוי טס לחו”ל בענייני עבודה ללא אשתו, הוא מנצל את בדידותו המזהרת ואת חוסר נוכחותה והוא הופך להיות סנטימנטלי. הוא שולח לי מליוני ווטסאפים החל מ’נחתתי בשלום’ דרך ‘מתגעגע אלייך אהובתי’ וכלה בהודעות שהצנזורה יפה להן. התמונות הראשונות שמגיעות ממנו הן תמונות של חדר המלון הלוקז’וריוס שלו בצרוף המילה ‘מתגעגע’. קצת בעייתי בהתחשב בכך ש’שלמה’ שם בדוי הוא גבר נשוי – אבל היחסים הקרובים שלנו הם אישו שגם אשתו וגם בעלי למדו בלית ברירה לקבל בהבנה עם השנים.

בין פגישות בענייני עבודה, זכה הפעם ‘שלמה’ שם בדוי לבקר באי סנטוסטה שנמצא דרומית לסינגפור. זהו למעשה “גן השעשועים” של סינגפור ובו מספר אטרקציות תיירותיות. באקווריום של סינגפור, הנמצא באי סנטוסטה, שהוא האקווריום הגדול ביותר בעולם, חיים אלפי זנים של דגים וחיות ימיות וגם כרישים. כיוון ש’שלמה’ שם בדוי הוא סוג של VIP בסינגפור, הוא גם זכה לביקור מאחורי הקלעים של האקווריום, מה שלא כל בן אנוש זוכה.

אחד האייקונים הבולטים של סינגפור הוא המרליון: פסל שחציו אריה וחציו דג וגובהו 37 מטר, והוא ניצב על הטיילת.

כבר הזכרנו את מרכזי הקניות? הם עצומים ומוכרים שם את כל מותגי הגוצ’י שמוצ’י פראדה שמאדה במחירים מופקעים. תוך כדי שיטוטיו בקניונים הוא גם נתקל במותג הכי יפה בעולם, חטף בעצמו גנדי קראש רגעי, ולכן צילם את התמונה הזו:

indecision (כשאני עומדת ומצלמת אותו במארקס אנד ספנסר ‘שלמה’ שם בדוי לא מפסיק לצחוק עליsad)

אין ספק, ‘שלמה’ שם בדוי יודע מה משמח את ליבי, כי הוא מכיר אותי מהת$#ת.

כיוון ש’שלמה’ שם בדוי סובל מאינסומניה, הוא מתעורר בשעות כה מוקדמות שבהן רוב האנושות עוד חורפת, וכדי להפיג את השעמום הוא יוצא לרוץ. אז כך נראה האגם בגן הבוטאני בשעת זריחה:

אוטוטו תחול ראש השנה הסינית, והשנה היא שנת הקוף:

אז הקופים מופיעים עכשיו בכל מקום:

שנת המזל של ‘שלמה’ שם בדוי, היא התרנגול, כך מסתבר:

אריה הוא הסמל הלאומי של סינגפור:

וכבר הזכרנו שהתחביב הלאומי שם הוא שופינג?:

סינגפור היא אחת מבנות הברית היקרות ביותר לליבה של ישראל ומתוקף כך היא האירה את פניה ל’שלמה’ שם בדוי באופן יוצא מן הכלל, והייתי רוצה להודות לכל המארחים שלו באופן אישי על האירוח המושלם שטיח אדום שהוא זכה לו.

‘שלמה’ שם בדוי שב בשלום לחיק משפחתו האוהבת עם אור ראשון.

(‘שלמה’ שם בדוי הוא איש רציני מאד. התגית על המזוודה שלו היא תגית של הדב פדינגטוןwink)

והנה אני, ממתינה לו לפנות בוקר בנתב”ג, רק שבמקום בלונים אני תמיד ממתינה לו עם קפה חם. כי כזו חברה טובה אני:

THE END

Did you enjoy this article?

השארת תגובה