ומה חדש במוזיאון ויקטוריה ואלברט

ומה חדש במוזיאון ויקטוריה ואלברט

במוזיאון ויקטוריה ואלברט, מוצגת בימים אלה תערוכה המוקדשת לסופרת והמאיירת ביאטריקס פוטר האהובה – בתערוכה מוצגים רישומיה ומאמציה לשימור חיות הבר שהיוו השראה לאיורים ולספרים המפורסמים מסידרת פיטר הארנב.

ביאטריקס נולדה בלונדון ב- 1846 וגדלה והיתה חובבת טבע מילדותה. בביקוריה התכופים בגני קנזינגטון היא בחנה את חיות הבר. היא גידלה הרבה חיות מחמד בבית וביחד עם אחיה הם פיחלצו חיות בשעות הפנאי המרובות כדי לחקור אותם.

התערוכה, שנאצרה בשיתוף עם הקרן הלאומית – מתמקדת בצד הפחות מוכר בחייה של ביאטריקס- עבודתה כמדענית. הידע הזה שצברה ממחקרייה היוו השראה לסיפורי החיות האהובים שלה, פיטר ראביט וג’מימה פודלדוק.

בתערוכה מוצגות כמה מיצירות האמנות של פוטר של נופים במחוז האגמים ובצפון ויילס, כולל שרטוט של גן בדנביגשייר שהפך מאוחר יותר לבית הבדיוני של הארנבת פלפסי. רישומים מוקדמים של הקיפודה גברת טיגי-וינקל, מוצגים גם הם, לצד רישומים מדעיים.

מי שהוא מעריץ מושבע של ביאטריקס פוטר, ישמח בוודאי ללמוד על חייה של ביאטריקס ועל הצד האקטיביסטי שלה בעבודה עם הקרן הלאומית לשימור במחוז האגמים. יש המון איורים לאורך התערוכה, ומיצג גדול שמציג את החיים בלייק דיסטריקט.

אבל כיוון שכבר ביקרנו פעם בבית שלה באזור האגמים, וכמו כן גם במוזיאון שלה, כי מעריצים מושבעים שלה היננו, התערוכה הזו מהווה טעימה קטנטנה, ממש על קצה המזלג מהעולם המופלא והעשיר של ביאטריקס.

התערוכה תהיה מוצגת עד ה 8 בינואר 2023 ועולה 14 ששששילינג.

אבל תכלס, מה הם שני הדברים שאנחנו הכי אוהבים לעשות במוזיאון ויקטוריה ואלברט?
הדבר הראשון הוא כמובן לרכוש כהנה וכהנה חפצים בחנות המוזיאון המעלפת (ספרי ילדים נדירים, סבונים מעלפים, עוגיות לימון מדהימות וכמובן קופסאות פח מקסימות).
והדבר השני הוא ללגום תה בקפיטריה הויקטוריאנית הכה מהממת, שהיא בעצמה מייצג מוזיאוני. בקפיטריה יש 3 אולמות אוכל גדולים, The Gamble Room הוא היפה בעיניי מכולם.

להתעלף מהיופי הזה ביחד עם השילוש הקדוש: סקונז, קלוטד קרים וג’אם. וזהו.

 

Did you enjoy this article?

השארת תגובה